تفاهم نامه ای که بین کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان با دانشگاه ازاد واحد قائم شهر

بسمه تعالی

 

تفاهم نامه برای شناخت دانشجویان از بازار سرمایه و سرمایه گذاری

شرکت کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان در سال رونق تولید ملی به منظور آموزش ،شناخت بازار سرمایه و توسعه فرهنگ صحیح سرمایه گذاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر تفاهم نامه منعقد نمود.

 

این تفاهم نامه با توجه به سیاست کارگزاری در راستای توسعه و شناخت آحاد جامعه علی الخصوص جوانان و دانشجویان از بازار سرمایه با مشارکت خبرگان و پژوهشگران بین کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان به نمایندگی جناب آقای سعید ذوالفقاری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر به نمایندگی جناب آقای میر امید هادیانی منعقد گردید.
جناب آقای دکتر هادیانی سرپرست محترم این دانشگاه بیان نمودند؛استراتژی دانشگاه در برگزاری این همایش این است که دانشگاه باید تاثیر گذاری اجتماعی داشته باشد و تنها خود را در چارچوب دانشگاه نبیند.همچنین افزود چند رویکرد را پیش رو داریم .
یکی اینکه در راستای تحقق بخشیدن به شعارهای اقتصادی چند سال اخیرمقام معظم رهبری قدم بر داریم و دیگری حمایت از تولید می باشد در ادامه تعریفی از تولید ارائه نمود. تولید الزاماً فقط تولید محصول خاصی نیست بلکه تولید  می تواند تولید ثروت هم باشد .


جناب آقای دکتر ذوالفقاری مدیر عامل کارگزاری ضمن عرض خیر مقدم خدمت اساتید ، دانشجویان و مدیران محترم دانشگاه از وسعت نظر دانشگاه  قدردانی نمودند .ایشان بیان نمودند اقتصاد مقاومتی یعنی هرکسی بتواند خودش درآمد کسب کند.همه مردم بازار پول را می شناسند و با سود بانکی آشنا هستند اما بحث ما بازار سرمایه است .
 بازار سرمایه عین تولید است و شاید بتوان گفت در حال حاضر به جز بازار سرمایه، بازاری برای سرمایه گذاران خرد وجود ندارد.سرمایه گذاری در شرکت های فعال در بازار سرمایه بطور بنیادی خود اقتصاد مقاومتی می­باشدکه پیشنهاد می شود این مقوله جدی گرفته شود.

ایشان در ادامه افزودند؛ما کارگزار هستیم و رابط بین بازار سرمایه و سهامداران می باشیم.در نظر داریم تا به لطف پروردگار بتوانیم بازار سرمایه را در میان جامعه با برگزاری دوره ها و همایش های آموزشی نشر دهیم .ما برای فرهنگ سازی در بازار سرمایه اینجا حضور داریم و اصالت خود را بر این میدانیم که با شعب و امکاناتی که داریم بتوانیم این فرهنگ را نهادینه کنیم.

در پایان آقای عادل بخشی معامله گر کارگزاری سه مسئله را محور سخنان خود قرار دادند:1.فرایند آغاز سرمایه گذاری در بورس 2.روش های خرید و فروش سهام در بازار سرمایه 3.آشنایی با سایت بورس و اوراق بهادار (www.tsetmc.com)  همچنین دانشجویان سوالات و ابهامات خود را با ایشان مطرح نمودند و جلسه پرسش و پاسخ مفیدی صورت گرفت.آقای دکتر ذوالفقاری این قول را به دانشگاه دادند تا در صورت امکان باجه ای از کارگزاری را جهت اخذ کد بورسی دانشجویان و همکاران دانشگاهی در محل دانشگاه برپا کنند.

 

 

 

 

 


 

ارتباط با ما
دفتر مرکزی، تهران ، خیابان استاد مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه هفدهم، پلاک 17
تلفن : 42919000 / دورنگار : 42919105
صدای مشتری
راهنمایی
  • نقشه سایت
  • همکاری با کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان